HC MIKRON Nové Zámky triumfovali nad HKM Zvolen v 2. kole

23.09.2024 Celý región

Nové Zámky 22. septembra (TASR) - Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili nad HKM Zvolen 3:2 v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy. V úvodnom domácom zápase sezóny si napravili chuť po piatkovej prehre na ľade Slovana Bratislava. Zvolenčania neuspeli ani v druhom zápase začínajúcej sezóny.

Už do 16. minúty videli diváci štyri góly, po dva na oboch stranách. Tímy si následne dávali väčší pozor na defenzívu a napokon o víťazstve domácich rozhodol kanadský útočník Nicolas Guay, ktorý v 44. minúte skóroval v presilovke.

Tipos extraliga, 2. kolo:

HC Mikron Nové Zámky - HKM Zvolen 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Ondrušek, 16. Komuls (Tvrdoň, Hamaliuk), 44. Guay - 3. Robertson (Marcinek), 16. A. Mišiak. Rozhodcovia: Klejna, Goga - D. Konc ml., Vyšný, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2124 divákov

Nové Zámky: Grande - Komuls, Roman, Luža, Kowalczyk, Novajovský, Semaňák, Meszároš - Ducharme, Guay, Golod - Tvrdoň, Slovák, Hamaliuk - Lapšanský, Linet, Handlovský - Kodhaj, Ondrušek, Ružek - H. Kováč

Zvolen: Kantor - Bindulis, Halbert, Hudec, Oligny, Beňo, Robertson, Sládok - Hecl, Sheehy, Kudrna - Zuzin, Olson, Bondra - A. Mišiak, Jendek, Marcinek - L. Lunter, Senčák, Macek

HK Spišská Nová Ves zdolal HK Dukla Trenčín

Spišská Nová Ves 22. septembra (TASR) - Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 4:1 v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy. V druhom zápase sezóny dosiahli prvé víťazstvo, keď si napravili chuť po piatkovej prehre v Banskej Bystrici. Trenčania sú po dvoch dueloch bez bodu.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Trenčín 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. Andrusiak (MacKinnon, Romaňák), 17. MacKinnon (Andrusiak, Hannoun), 31. Chlán (Džugan, Števuliak), 45. Hannoun - 7. Josling (Green, Stapley). Rozhodcovia: Žák, Rojík - Tomáš, Knižka, vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2926 divákov

Spišská Nová Ves: Mitens - Ališauskas, Žiak, MacKinnon, Romaňák, Valach, Groch, S. Barcík - Rapáč, Ford, Majdan - Hannoun, Myklucha, Andrusiak - Števuliak, Chlán, Džugan - Danielčák, Bortňák, Drábek

Trenčín: Melicherčík - Cardwell, Hlaváč, Schmiemann, Hatala, Bokroš, Starosta, Macejko, Laurenčík - Ahl, Baláž, Záborský - Josling, Stapley, Green - Hudec, Sojčík, Burzan - Tomík, Dej, Krajčovič

Banská Bystrica zvíťazila nad Košicami po nájazdoch

Banská Bystrica 22. septembra (TASR) - Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali aj druhý zápas sezóny v Tipos extralige za dva body. Po prvej výhre nad Sp. N. Vsou 4:3 po predĺžení tentoraz zdolali rovnakým výsledkom aj Košice, avšak tentoraz až po samostatných nájazdoch. Hostia z východu republiky dvakrát vyhrávali o dva góly (0:2 a 1:3), ale napokon sa museli uspokojiť s bodom.

Na výhru im nepostačovali ani dva presné zásahy Šimona Petráša, ktorý duel hodnotil sklamane. "V hre 5 na 5 sme boli lepším tímom. Za nášho vedenia 3:1 sme mohli štyrmi presilovkami v rade ukončiť zápas, ale bohužiaľ, tými presilovkami sme si nepomohli. Domáci potom vyrovnali a už to bolo ťažké v nájazdoch. Párkrát nám ušiel puk, alebo nám to tam skočilo a dopadlo to prehrou. Som rád, že som dal góly, ale nehrá sa na osobné výkony, som smutný, že sme prehrali tento duel." Petráš lamentoval najmä nad nevyužitými presilovkami. "Chceli sme v nich dať gól, zápas nejako upokojiť, ale po tých nevyužitých presilovkách sme zostali ešte viac frustrovaní, že sme ten gól nedali, pretože šancí sme na to mali dosť. Musíme zlepšiť presilovky, lebo tie rozhodujú zápasy. Ak máme takúto šancu hrať viackrát v početnej výhode, tak to musíme jednoducho využiť."

Banskobystričania neboli v zápase s Košicami lepším mužstvom, ale napokon našli cestu k výhre za dva body. Zlepšili sa najmä v tretej tretine a kľúčom k úspechu bola predovšetkým dobrá hra v početných oslabeniach. Tréner ´baranov´ spod Urpína Vladimír Országh priznal: "Prvé dve tretiny boli Košice lepšie, zaslúžene viedli. Vyhrávali osobné súboje, veľakrát nás pretlačili pri mantineli, hlavne od vyhratých súbojov sa odvíjala hra, my sme boli pomalší, pod tlakom. V tretej tretine sme s tým chceli niečo urobiť, ale prvých desať minút sme boli neustále v oslabení. Takže veľký klobúk dole pred špeciálnymi formáciami, hlavne pred hráčmi, ktorí chodili na oslabenia. Mali toho dosť, ubránili sme všetky presilovky súpera a napokon sme vyrovnali z našej početnej výhody. Dali sme dva góly v presilovkách, konečne sme sa trafili. Avšak aj sme inkasovali jeden gól počas našej presilovky, čo by sa nám nemalo stávať. V nájazdoch to Hrachovina zavrel, dal nám šancu na víťazstvo a Andrej Bíreš svoj nájazd premenil, takže sme za to neskutočne radi. Košice boli totiž lepším mužstvom. Avšak my sme našli napokon spôsob ako zápas vyhrať, to dobré mužstvá robia. Pre nás je to veľká psychická vzpruha, že sme porazili kvalitného súpera, ktorý to aj deklaroval na ľade. Košice majú kvalitné mužstvo a vysoké ambície."

Banskobystričania získali v úvodných dvoch domácich dueloch nad celkami z východu republiky Sp. N. Vsou a Košicami štyri body, s ktorými vládne v klube spokojnosť. Potvrdil to aj Országh: "Je spokojnosť so štyrmi bodmi ako aj z oboch výhier, ale mrzia ma výpadky. Proti Spišiakom to bola jedna tretina, proti Košiciam dve tretiny. Nie vždy sa musí prikloniť šťastena na našu stranu, alebo nás bude brankár držať nad vodou. Sme teda radi za výhry, začiatok je veľmi dôležitý, pretože badať, že extraliga bude túto sezónu veľmi – veľmi vyrovnaná, bojovať sa bude o každý bod. Takže sme za štyri na úvod sezóny vďační a ideme s pokorou ďalej."

HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 4:3 pp a sn (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 27. R. Faith (Scarlett, Boucher), 50. Adams (Wedman, Jasenec), 57. Weman (Scarlett, R. Faith), rozh. nájazd Bíreš – 1. Š. Petráš (Pollock, Teves), 25. Krivošík (Lamper), 34. Š. Petráš (Martel). Rozhodovali: Štefik, Kocúr – Tichý, Stanzel, vylúčení na 2 min.: 7:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 2026 divákov.

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Zeleňák, Česánek, Žabka, D. Stránský – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – Jasenec, Čunderlík, Matoušek

Košice: Janus – Teves, Deyl, Parlett, Gildon, Ferenc, Šedivý – Martel, Pollock, Š. Petráš – Jääskeläinen, Michal Chovan, T. Mikúš – Krivošík, Kohút, Lamper – Bartánus, Havrila, Rogoň

Slovan doma prehral s Michalovcami

Bratislava 22. septembra (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si pripísali prvé víťazstvo v 32. ročníku najvyššej slovenskej súťaže. V nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy triumfovali na štadióne HC Slovan Bratislava tesne 4:3. Dukla tak zdolala
"belasých" aj v šiestom stretnutí v sérii.

Domáci si v úvode zahrali dve presilovky, druhú skrátenú, no nevyužili ich. Diváci na gól čakali až do 25. minúty, no potom sa s nimi roztrhlo vrece a v priebehu deviatich minút ich padlo až päť. Ako prví udreli hostia, ktorí sa po zásahoch Meliška a Rönniho v priebehu 26 sekúnd dostali do trháku. Vzápätí však znížil po peknej kombinácii Egle a po ňom takmer vyrovnal Pecararo. Michalovčanom vrátil dvojgólové vedenie v 32. minúte z dorážky Solenský, ale opäť prišiel kontaktný zásah domácich. Dudáš si našiel odrazený puk po strele Acolatseho a dostal ho do siete. Tréneri hostí si zobrali challenge na postavenie hráča v bránkovisku, ale neuspeli a tak hrali v oslabení.

Slovan presilovku nevyužil, naopak Michalovce v úvode tretej tretiny áno po šikovnom teči Vašaša a viedli 4:2. V ďalšom priebehu si dvojgólový náskok strážili a až na jednu šancu Pecarara domácich k obratu nepustili. "Belasým" svitla šanca 3:37 minúty pred koncom, keď išiel na trestnú Krastenbergs, po time oute odvolali Godlu a hrali 6 na 4. Presilovka im nevyšla, ale tesne po nej pri hre 6 na 5 znížil Murphy. Vzápätí však išiel zbytočne na trestnú Bačik a Michalovce už záver zvládli.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Góly: 27. Egle (Bakoš, Takáč), 34. Dudáš (Acolatse, Lukošik), 59. Murphy (Takáč) - 25. Meliško, 26. Rönni (Bodák, Michnáč), 32. Solenský (Fominych), 44. Vašaš (Kabáč, Solenský). Rozhodcovia: J. Konc ml., Novák - Durmis, Hercog, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3414 divákov.

Slovan: Godla - Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Královič - Pecararo, Hoelscher, Murphy - Bakoš, Egle, Takáč - Puliš, Bjalončík, Šille - Dudáš, Preisinger, Lukošik - Kukumberg

Michalovce: Junca - Drgoň, Meliško, Bodák, Slováček, Marcinko, Cibák, Pišoja - Daugavinš, Pu, Krastenbergs - Svitana, Johnson, Fominych - Michnáč, Rönni, Gabriel - Kabáč, Solenský, Vašaš

HK Nitra zdolal Vlkov Žilina

Nitra 22. septembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra zaznamenali druhé víťazstvo v novom ročníku Tipos extraligy. Obhajcovia majstrovského titulu zdolali nováčika súťaže tím Vlci Žilina 2:0. Kapitán
"corgoňov" Branislav Mezei sa stal vo veku 43 rokov, 11 mesiacov a 2 dni najstarším obrancom, ktorý skóroval v najvyššej slovenskej súťaži.

Ešte pred úvodným buly prebehlo pred vypredanými tribúnami symbolické vyvesenie vlajky, ktorá bude pod strechou štadióna pripomínať druhý titul v histórii klubu. Prvá tretina sa niesla vo vysokom tempe, no s výraznou nepresnosťou na hokejkách. Aktívnejší boli domáci, ktorí prestrieľali súpera v pomere 15:5. V prostrednej časti sa početnosť streľby obrátila, ale strelecky sa presadili Nitrania zásluhou kapitána Mezeia, ktorého presný zásah bol v konečnom zúčtovaní víťazný. Vlci v treťom dejstve "hrýzli", skúsili aj hru bez brankára, ale na body nedosiahli. Gólovú poistku pridal po exhibičnom vyšachovaní do prázdnej bránky Sahir Gill.

HK Nitra - Vlci Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 32. Mezei (Cotton, Alger), 60. Gill (Jackson, Bajtek). Rozhodovali: Baluška, Krajčík - Gegáň, Hájnik, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Aittokallio - Mezei, Cotton, Hain, Auk, Stacha, Vitaloš, Bača - Buček, Gill, Bajtek - Jackson, Alger, T. Pobežal - Okoličány, Čederle, Lacka - Csányi, Hrnka, Bačo

Žilina: Košarišťan - Tourigny, Gachulinec, J. Pobežal, Miller, Holenda, Djakov - Kolenič, Jones, Dej - Lukosevicius, Šmída, Mucha - Varga, Walega, Fejes - Koyš, Galamboš, Mráz

Liptovský Mikuláš prehral s Popradom

Liptovský Mikuláš 22. septembra (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy. Po úvodnom súťažnom víkende majú na konte plný počet 6 bodov. Liptáci si nenapravili chuť po piatkovej prehre v Žiline 2:3 a sú bez bodu. Na víťazstve
"kamzíkov" sa hetrikom podieľal kanadský útočník Adam Cracknell.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Góly: 17. Uhrík (Vankúš, Šandor), 49. Chmielewski (Tkáč), 60. Quince (Réway, Ullman) - 23. Žitný (Suchý, Urbánek), 25. Cracknell (Coskey, Kotvan), 40. Cracknell (Nauš), 57. Cracknell (Centazzo, Kotvan). Rozhodcovia: Crman, Hronský - Pribula, Kacej, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Foote 5 min. + DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, Mezovský 5 min. + DKZ (obaja L. Mik.) za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1004 divákov

L. Mikuláš: Surák - Foote, Jendroľ, Ullman, Žilka, F. Fekiač, Mezovský - Gerlach, Quince, Avcin - Pereskokov, Réway, Sukeľ - Tkáč, Uhrík, Chmielewski - Nespala, Vankúš, Šandor

Poprad: Vay - Turan, Bourque, Ligas, Kotvan, Fereta, Brejčák, Sluka - Calof, Cracknell, Centazzo - Coskey, Šiška, Nauš - Šotek, Suchý, Giľák - Murín, Urbánek, Žitný - Kundrik